Graafika

Rastergraafika

Rastergraafikas (inglise keeles raster graphics või vahel ka pixel graphics) koosneb pilt üksikutest punktidest ehk pikselitest (pixel – picture element), milledest igaüks omab oma värvi ja on eraldi töödeldav. Rastergraafikat kasutatakse digiteeritud fotode ja realistlike joonistuste puhul kuna saab kasutada väga sujuvaid värviüleminekuid ning objektidel ei pea olema selged piirjooned. Rastergraafika failid on tavaliselt suure mahuga, mis seab nende töötlemisel arvutile mõningaid nõudeid (palju operatiivmälu, suur kõvaketas, hea graafikakaart ja kvaliteetne monitor). Rastergraafika piltidel on mitu olulist parameetrit.

Pildi suurus

Rastergraafika pildi suurust saab vaadelda mitut moodi.
• Suurus pikselite arvuna (näiteks 1600X1200). Suuruse meile harjumuspärasemates mõõtühikutes — sentimeetrites saame pikselite arvu jagamisel punktitihedusega ja siis veel 2,54-ga korrutamisel (tolli ja sentimeetri suhe, näiteks pilt mõõtmetega1600X1200 pikselit ja punktitihedusega 200 dpi on paberile prindituna 8X6 tolli ehk 20,32X15,24 cm).
stroke-width: 0px; «> Digifotograafias väljendatakse pildi suurust megapikselites (näiteks: 3MPx, 7.1 Mpx, 12 Mpx jne). Megapiksel on miljon pikslit ehk näiteks 1000X1000 pikslit.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *